Samsung Galaxy Watch FE Resmi Olarak Piyasaya Çıkıyor

Samsung bugün, resmi bir gönderiyle beraber Galaxy Watch FE’yi duyurdu. Samsung akıllı saat serisinin en son üyesi, fiyatı henüz açıklanmamış olsa da oldukça fazla sağlık özelliğiyle beraber şık bir tasarımla piyasaya çıkıyor.

Yeni akıllı saatin önümüzdeki ay Paris’te düzenlenecek Unpacked etkinliğinde duyurulması bekleniyordu. Ancak Samsung beklenmeyen bir sürprizle yeni akıllı saatini duyurdu.

Galaxy Watch FE 40 mm’lik tek bir boyutta satışa sunulacak. Saat, Siyah, Pembe Altın ve Gümüş olmak üzere toplam 3 farklı renk seçeneğine sahip. Saat kordonlarında ayrıca mavi ve turuncu dikişler mevcut.

Galaxy Watch FE’nin ekranında, 1.2 inç’lik safir kristalden yapılmış 396×396 çözünürlüğünde ve AOD özelliğine sahip Super AMOLED kullanılmış. Ayrıca saat Exynos W920 1.18 GHz işlemciden güç alıyor. Bunun yanında 1.5 GB’lık RAM ve 16 GB’lık bir depolama alanı bulunuyor. Saatin içerisinde 247 mAh pil ve ayrıca Samsung One UI 5 Watch tarafından desteklenen Wear OS işletim sistemi çalışıyor.

Piyasaya çıkacak yeni akıllı saat içerisinde birden fazla sağlık özelliği barındırıyor. Örnek olarak gelişmiş bir BioActive sensör, gelişmiş uyku özellikleri ve bunun yanında bir dizi kalp sağlığı izleme özelliği ile birlikte geliyor.

Yeni Galaxy Watch FE, vücut kompozisyonunu, kan basıncını ve aynı zamanda EKG’yi de takip ediyor. Bu sayede akıllı saat 100’den fazla farklı antrenmanı destekliyor. Yeni saat ayrıca diğer Galaxy cihazlarla beraber sorunsuz bir bağlantı deneyimi sunuyor. Samsung, Galaxy Watch FE cihazı bu yaz dünya çapında satışa sunmayı planlıyor. Ayrıca önceki söylentilere göre de akıllı saat 200 doların altında bir fiyat etiketine sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir